Zimní stadion Josefa Kotase byl hokejový stadion v Ostravě. Nalézal se u v blízkosti dnešní železniční stanice Ostrava – Stodolní u bývalé sladovny na křižovatce ulic Českobratrská a Cingrova. Postaven byl jako v pořadí pátý stadion s umělou ledovou plochou v Československo.

Stadion byl slavnostně otevřen 28. října 1947. Jako první v České republice byl zastřešen, stalo se tak v květnu 1955. Domácí utkání zde v letech 1947 až 1989 hrál klub HC Vítkovice a také méně známý hokejový oddíl Baník Ostrava. Poslední zápas se zde hrál v roce 1985. V roce 1993 byl uzavřen a od té doby chátral. Teprve v roce 2004 byl zbořen, aby ustoupil mimoúrovňové ostravské křižovatce.

Konala se zde také Mistrovství Československa v krasobruslení, např. v roce 1952.

Zajímavosti:

  • šlo o první zastřešený zimní stadion v Československu
  • v roce 1981 na tomto stadionu Vítkovice vybojovaly ligový titul

Jeden z prvních stadionů s umělou ledovou plochou u nás. Jako první v České republice byl zastřešen. V roce 1981 na něm Vítkovice vybojovaly ligový titul, poslední hokejové utkání zde bylo sehráno v roce 1985. Od té doby je stadion nevyužívaný a chátrá. V současné době z něj zbyla už pouze ruina a obvodové zdivo. Nyní má ustoupit mimoúrovňové ostravské křižovatce.

Zdroje a další informace: 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *