Moderní, jednoduchá budova kostela byla postavena v roce 1937 jako obezděný ocelový skelet s průčelní věží s šestimetrovým křížem na jejím vrcholu. Jedná se o první československý kostel s ocelovou konstrukcí. Z důvodu poddolování je kostel postaven na speciálním železobetonovém roštu.

O příchod salesiánů do Ostravy usiloval jak ostravský farář František Felgenhauer, tak olomoucký arcibiskup Leopold Prečan. 

Kostel vystavěli Salesiáni Dona Bosca, kteří pečovali o chudou a ohroženou mládež a kteří zde od roku 1934 měli klášter. Stavba probíhala od 31. prosince 1935 do 24. listopadu 1937. Trojlodní kostel je atypickou stavbou – jeho zdi podpírá ocelový skelet, uvnitř je instalováno ústřední topení a na věži se nachází šestimetrový kříž, který v noci svítil neonovým světlem. Do užívání byl předán 8. prosince 1937. 

Trojlodní chrám měl na svou dobu velice moderní vybavení, např. vytápění ústředním topením. Součásti areálu je také domov pro chlapce, který poskytoval přístřeší až pro 100 chovanců bez domova. 

Zdroje: 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *